Utmärkt medlem
917 inlägg
Här kan vi tjata om vad vi vill, och försöka hålla vikttråden ren, så är det lättare att hitta i den.
För den här perioden så har vi öppen intagning. Läs reglerna och kom med era vikter på onsdag.
Vågar jag tro... att jag hittat vägen tillbaka nu?
Detta är mitt NU... mitt liv... Så jag är glad och nöjd så här långt. 🙏 - sam för varje minus stort eller litet.
Idag på 10:de dagen utan vanligt bröd, kakor, godis eller nötter... och bara ett litet plus på vågen ( på måndagen= efter extraöppet ätfönster /go'frukost på söndag. ) vilket var borta med råge redan på tisdagen.
Då hade jag lättat hela 8 hg... kroppen är en konstig manick alltså. 😬
Nu är jag en gammal ringräv och vet hur den funkar på just MIG...så ingen panik i min ringhörna. Nu kör jag min rond så länge det funkar.
Lycka till ni andra också 👌
Super bra jobbat Bella! Här går det sakta men säkert nedåt. Jag trodde veckan skulle ha gått bättre men vet också varför minuset blev så litet. Jag hade turen att bli förd på utfärd till city på måndagen av min kollega från jobbet. Tyvärr är denna typ av mat saltstark pga all soya och så har jag nog också en tendens att överäta då det vankas Kina-buffé..... Nå, bättre resultat nästa vecka..... Men, ett litet minus i alla fall. Super glad för det!
Från årets början ser det ut så här, eller från den dag ni började i BL