Jag är tillbaka
Kommentarer
-
underbart att du är tillbaka!
-
Ja, det är underbart att du är tillbaka. Hoppas du aldrig mer behöver uppleva något sådant här igen.... Styrkekramar till dig i massor! Ta hand om dig vännen. Kramiz Ann-Catrine
-
Oh så skönt att du är på G igen. Vi blev rejält uppskrämda när vi fick info om vad som hänt. Hämta nu kraft och njut av Charlie. Kram
-
Jag känner inte dig, men jag har tänkt på dig sedan jag fick veta att du blivit så dålig. Jag har själv 3 barn som börjar närma sig din ålder och jag är ständigt orolig för dom. Det är nog naturlig som mamma att i första hand tänka på sina barn, men det känns konstig att vara orolig för någon som jag varken sett eller träffat men som har berört mig så mycket. Jag hoppas att du ska bli frisk och pigg så snart som möjligt, och på något sätt så blev både dagen och livet lite lättare att leva. Välkommen tillbaka!
-
Det är så roligt det är att "höra" din röst igen. Känner helt och hållet ingen tankegångarna "Det är en tung och jobbig känsla att ha känslan av att ens eget hjärta sviker en, för jag är 26 år, har sen tidigare inga hjärtproblem, att då helt plötsligt hållt på att dö två gånger sen i juli i år pga att hjärtat inte orkar slå tar lite tid att ta in och helt få tankarna runt." Jag har dock problemet åt andra hållet det går allt för fort och ibland ganska oregelbundet. Dock har jag inte varit nära döden som dig men samma tankar kretsar nog hos mig som hos dig. Jag är 33 år och mitt hjärta har valt att börja jävlas med mig redan, var skall detta sluta? Under en ambulansfärd till sjukhuset hann man registrera 4-5 olika hjärtrytmer för mig. Jag har tänkt många gånger vad som helst men inte hjärtat. Jag tycker definitivt du borde ha slutbetyget från livets hårda skola i handen. Dök hjärtproblemen upp pg.a havandeskapsförgiftningen? Skall medges att jag är lite skraj vad som komma skall i.o.m att jag konstaterats problem med hjärtat och är nu alltså gravid =) Du behöver inte svara om det är en för personlig fråga jag ställt. Jag är överlycklig att du är tillbaka med din familj och vänner <3
-
Välkommen tillbaka! Vi är många som har varit mycket oroliga för dig, tack vare Elias fick vi ju rapporter om ditt tillstånd, och det känns som en lättnad att du nu är tillbaka. Förstår att du är trött och svag ännu, - ta det lugnt, vila och låt dig ompysslas! Känns bra att veta att din lilla apparat, pace-maker? tickar på och hjälper hjärtat minnas att det ska slå!
-
Välkommen tillbaka till oss Vad bra att Elias har rapporterat hur det gårNu ska du ta det lugnt och låta alla få sköta om dig ordentligt Massor med kramar
-
Du kan då ge en skrämselhicka, så himla skönt att "se" dig igen :-)) Hoppas du kan få hålla dig frisk nu, våra nerver tål inte mer . Många styrke och krya på dig kramar :-))
-
Välkommen tiölbaka superwomman:-) så stolt över din kämparglöd kramar i massor!
-
Wow. Näe, inte ska man få hjärtstopp när man är 26 år. Glad att du är tillbaka igen. Hoppas ni får vara friska nu!
-
Alla har sagt så mycket bra. Så jag nöjer mig med att skicka en stor kraaaaaaaam till dig, kloka kvinna som definitivt bör få vara utexaminerad från LHS (Livets Hårda Skola) nu!
-
Välkommen tillbaks, du är en sann kämpe!
-
Välkommen tillbaka, Thea! Du är en fantastisk kvinna som har drabbats av så mycket i så unga år. Jag hoppas verkligen att ditt liv i fortsättningen tillsammans med din familj och alla dina vänner ska bli riktigt bra och förlöpa utan alltför stora prövningar.
-
sällar mej till alla tidigare talare, Thea kramar en gros
-
Åh vad gulliga är ni, jag sänder er alla en varm kram. Kaffe: Ja man får helt klart ett lite annat perspektiv på saker och ting när man inser att ens hjärta inte riktigt går att lita på, det går ju inte så lätt att klara sig utan det så att säga, jag har alltid tänkt att det värsta som skulle kunna hända mig kroppsligen vore att bli döv, eftersom jag är musiker och musiken är en så stor del av mitt liv, jag har aldrig tidigare ens tänkt tanken på att hjärtkrångel skulle vara något som drabbar mig så att säga. Jag tror inte läkarna riktigt vet varför jag fick så mycket problem med hjärtat, jag hade ju sagt inga tidigare kända fel på det, men jag fick ju svår havandeskapsförgiftning som utvecklade sig till heelp syndromet, tror jag det heter. Jag skulle väl kunna tänka mig att den psykiska stress jag lever med spelar in, läkarna utesluter i alla fall inte att det kan vara så. En väns syster som har hjärtfel har fött tre barn utan några problem, så jag hoppas och tror att din graviditet förflyter felfritt, men jag förstår din oro. Donnina: Det är en defibrillator jag fått inopererad, så skulle mitt hjärta få för sig att stanna fler gånger så elchockas det igång med min lilla apparat.
Logga in för att skriva en kommentar.