icon-chat icon-cutlery icon-dumbbell user count-calories menu Search

LadyG tar nya tag!

16:8 5948750
Matglad bullmamma i löparskor. Jag drömmer om en vältränad figur, något jag inte ens vågade hoppas på förut. Mitt mål var först att komma ner på ett BMI under 30 och därefter sakta men säkert, envis som en mula, försöka skaffa mig den där vältränade kroppen som hägrat i drömmarna. Beväpnad med den kunskap jag förvärvade vid den resan gör jag en liknande resa en gång till för att bli av med mina gravidkilo och åter kunna springa marathon.

Nu för tiden är jag en av Matdagbokens mentorer, skicka ett privat meddelande om du vill ha stöd och pepp privat eller om du vill ha någon att bolla ideer med.
15 juli 2021 18:33
1

Städning i "Vi som tränar"

Välkomna, ni som vill vara med i träningsgemenskapen i "Vi som tränar", nya som gamla. Eftersom vi är en aktiv och trevlig grupp som vill ha aktiva medlemmar kommer jag att städa lite i listan över medlemmar. Detta har jag underlåtit att göra på sistone eftersom jag inte haft orken riktigt, men nu blir det ordning på torpet.

Jag ger alla juli ut att visa att ni lever, säg hej eller något så att jag vet att ni är intresserade av att vara kvar. 1 augusti går jag igenom medlemslistan och städar ut alla som inte varit aktiva inom de senaste två månaderna. 

Givetvis är alla välkomna att söka igen, om det är så att ni av olika skäl inte kan vara med just nu. Vi är i olika faser i livet och behöver olika saker.

 

Gillar

Kommentarer

  • 15 juli 2021 21:31
    piaan55

    Jag vill vara med fr om Aug. 2021. 

Logga in för att skriva en kommentar.