icon-chat icon-cutlery icon-dumbbell user count-calories menu Search

Johans blogg

Medelhavskost 86 kg 85 kg 1501357
Jag heter Johan Tenfalk och det är jag som är grundare av Matdagboken.se som jag drivit i över 16 år. Jag är diplomerad coach (baserad på ICF:s kärnkompetenser), kostrådgivare, Hälsocoach och hälsoprofilsbedömare, utbildad på Paulúns Näringscenter, Idrottsfolkhögskolan Lillsved, Polhage&Lundberg, samt HPI Nordic.

Lite om mig: Jag bor i Malmö tillsammans med min hund Shiva. Har själv gjort stora livsstilsförändringar för ganska många år sedan, bl.a. inom kost, motion och andlighet. Gillar att laga hälsosam mat och att röra på mig - Då mår jag extra bra! Jag älskar att träffa nya människor, hjälpa folk må bättre på olika sätt och att resa.

"A year from now you will wish you had started today."~ Karen Lamb."

😀
1 mars 2026 10:33
5

Stort grattis Linda - Månadens framgångare!

Februari månads framgångare är Linda som gjort en ordentlig kickstart och gått ner över 6 kg på 4 veckor med 800 Kalorier kickstart. Jag vet att hon forsatt sitt medlemskap och att hon nu fortsätter gå ner mot sin målvikt. 

Bra jobbat Linda och grattis!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Lär mer här..

b61daa40-d24a-4bfd-945d-b42ae17ce407.jpg

Gillar

Kommentarer

  • 1 mars 2026 13:25
    Bella50

    Jag såg dig & lyssnade på nätet imorse.

    Grattis till en pangstart.

    Lycka till framåt 👏👏🌷

  • 1 mars 2026 13:32

    wow imponerande start, grattis! smiley

  • 1 mars 2026 17:57
    gittan52

    Vilken härlig start!
    Vore kul, tycker jag, om Linda gav sig till känna här på Matdagboken också så att vi får följa hennes fortsatta resa. smiley

  • 1 mars 2026 20:46
    MagganD

    Häftigt! Grattis, Linda! 🙏😄

  • 4 mars 2026 08:31
    aregnisw

    Grattis 

Logga in för att skriva en kommentar.