Dag för dag
Fjärde dagen idag då jag tränat på morgonen. När jag bestämt mig så håller jag mig till det.
Jag behöver bli starkare och rörligare och jag kan inte skjuta på det till "en annan dag".
Jag har kanske tränat lite för lugnt för jag har inte så mycket träningsvärk. Men eftersom jag varit stel i axlar och nacke sedan mässan för några veckor sedan har jag inte kört på alltför hårt. På förmiddagen idag fick jag massage och det var fantastiskt. Det kändes direkt mycket bättre även om jag är lite stel än.
Men som en del i min träning följer jag också ett program för att mjuka upp axlarna och förhoppningsvis blir jag mer rörlig även i axelpartiet. Jag har haft frozen shoulder i båda mina axlar och det har gjort att jag är lite stel. Men det blir bättre när jag gör punktinsatser.
Hur går det då med maten?
Jo, jag äter inte mina triggers på kvällarna. Småäter inte på dagarna och vikten rör sig lite sakta neråt.
I morgon är det vägning så då får vi se hur det går.
Gillar
Kommentarer
-
Jag har också haft frozen shoulder i båda axlarna, det gäller att försöka behålla rörligheten i dom annars stelnar dom till.
Jag väger mig också på fredagar.
Lycka till imorgon🙂
Logga in för att skriva en kommentar.