 |
|
 |
| söndag, den 5 september 2010 kl 12:56 |
|
Lite sur är jag för jag har bara gått ner 0,1kg denna vecka. Men men de var ju inte upp iaf å de är ju jätte bra. Men skam den som ger sig, Kampen mot kilona fortsätter.
|
|
|
|
|
3 kommentarer
|
|
|
| måndag, den 30 augusti 2010 kl 07:35 |
|
Sen 5 juli har jag gått ner 2.9 kg. Jag blev så glad igår när jag hade gått ner förra veckan efter att ha stått still i 2 veckor. De går sakta neråt mot mitt mål.
|
|
|
|
|
6 kommentarer
|
|
|
| söndag, den 22 augusti 2010 kl 09:53 |
|
De är ett tag sedan som jag skrivit.
De har hunnit rinna mycket vatten under min bro sen sist. ett nytt dödfall har jag åxå hunnit drabbats av. Alltför ofta så känns de som om jag inte ens hinner få sörja färdigt en innan en annan dör. Å för varje dödsfall så river de upp alla sår som finns med de förra dödfallen. Varje gång någon dör så blir tomheten större i ens liv.
Jag hade gått med på stegutmaningen/tävlingen men hoppar av den. Jag är en som har svårt att klara av att misslyckas. Å jag vet att jag inte kommer att klara av att gå 12000 steg varje dag å de kommer att få mig att må dåligt att inte klara av de så då är de lika att inte ens vara med alls. För må dåligt de gör jag redan behöver inte fler saker att må dåligt över.
|
|
|
|
|
5 kommentarer
|
|
|
| måndag, den 9 augusti 2010 kl 12:03 |
|
Jag var å sprang men idag fanns inte orken att springa mer än runt 2 spåret. Jag hade inte ens för pengar kommit en meter till än vad jag gjorde. När jag kom hem så var jag skakig å mådde inte alls bra så jag tog en naturdietpåse å la mig på soffan å dit somnade jag å sov lite över en timme å nu när jag vaknade så mår jag hur bra som helst. Ska nu in i duschen å sen iväg.
|
|
|
|
|
2 kommentarer
|
|
|
| söndag, den 8 augusti 2010 kl 08:41 |
|
Denna veckas nedgång var 0.3kg. Sakta men säkert så går de neråt. TJOLLAHOPP så glad jag blir. Jag trodde faktiskt att jag inte skulle ha gått ner nå denna vecka med tanke på hur lite jag har kunnat röra på mig. Men klart jag har ju skött maten så uppåt borde ju ha vart omöjligt att gå. Men de där med vikt är kul de är uppåt ena dagen för att neråt nästa å sen tvärtom.
|
|
|
|
|
1 kommentar
|
|
|
| fredag, den 6 augusti 2010 kl 11:53 |
|
Fick igår en skallebanksattack så jag låg å sov mest hela dagen igår å sovit hela natten imorse när jag klev upp så är de inte riktigt bra ännu heller i skallen så de blir å ta de lilla lugna idag. Försöka att göra så lite som möjligt å sova så mycket som möjligt då brukar de ge med sig snabbast.
|
|
|
|
|
2 kommentarer
|
|
|
| torsdag, den 5 augusti 2010 kl 09:57 |
|
Här regnar de hur mycket som helst just nu å jag som hade tänkt gå å springa. Nu harjag suttit å väntat en timme på att de ska regna mindre men nej nej de bara öser ner. så jag struntar i att springa idag.
|
|
|
|
|
Kommentera
|
|
|
| onsdag, den 4 augusti 2010 kl 11:19 |
|
Idag har jag vart 4månader utan att röka. Klappar mig själv på huvudet. BRA GJORT!!!!
|
|
|
|
|
10 kommentarer
|
|
|
| onsdag, den 4 augusti 2010 kl 10:48 |
|
Så då har jag vart å sprungit mitt 4:a spår å sen gått en sväng med hunden i skogen å lek kurragömma. Nu sitter jag å äter den där förbaskade gröten. Jag kan bara inte tycka om den. Men jag sitter inte å kväljer mer av den. Så de blir att äta gröt vare sig jag tycker om de eller inte. Dottern sa för nån dag sedan när jag satt å gnällde över hur äckligt jag tycker gröt är. Men för fan morsan tugga svälj å håll käften./ De kostar gratis å gratis är gott ät å hållkäften. Vem har lärt dig å säga så frågade ju jag. Å då påstår hon att jag sagt de åt dom när dom sagt att något är äckligt. De kan jag ju rakt inte alls tänka mig att jag har gjort. så jag var minsann tvungen å ringa de äldre barnen å fråga om jag nånsin sagt så å båda skratta å höll med henne. Allt sånt som jag inte minns har aldrig hänt. :D Å skulle jag minnas detta så kommer jag aldrig erkänna de iaf. :D
|
|
|
|
|
Kommentera
|
|
|
| söndag, den 1 augusti 2010 kl 10:38 |
|
Jag har minskat denna vecka 0.2kg. Inte mycket men flera 0.2or ger många kilon. :) Attans åxå då så sakta de går. Jag blir lika irriterad alltid först att de inte går fortare men sen när jag får vara irriterad klart å börjar tänka så är de ju inte alls så dåligt. De är ju neråt iaf.
|
|
|
|
|
1 kommentar
|
|
|
|
 |
|
 |
|
|